Logo BİZE YAKIN YERLER

Handa durmak da var.. Yol almak da.. Burada huzur var.. Han Boutique Hotel'de temiz hava ciğerlerinize dolarken siz yeniden doğmuş gibi hissedersiniz..

SARIGERME

Yer Yüzü Cennetine Hoşgeldiniz..

Yılın dokuz ayı güneşli geçen Sarigerme'de yılın yedi ayı mavi bayraklı denizine girilebiliyor. Tertemiz denizden çıkıp onlarca yıllık çam ağaçlarının altında içkinizi yudumlayabilirsiniz. Sarıgerme en güzel özelliği çok ince , altın sarısı kumsalında herhangi bir beton yapıyla karşılaşmamanızdır. Orman bir anda sizi kucaklar, temiz havası cigerlerinize dolarken siz yeniden doğmuş gibi hissedersiniz.

 

 

 

 

 

DALYAN

Doğa Harikası

Sazlıkların, bataklıkların, tuzlu ve tatlı suların karmaşasından doğan muhteşem güzellik. Dalyan, milyonlarca yıldan beri iç içe geçen muhteşem bir yaşam zincirinin sessiz görünümü. Antik çağdan beri bölgede yaşayan tüm yöre halkını kayıklarıyla, tekneleriyle açıldığı labirent. Su ürünlerindeki zengin çeşitlilik yöreyi hep çekici kılmış. Uzunluğu 12 kilometreyi bulan Dalyan Kanalı, yılan gibi kıvrıla büküle Köyceğiz gölünden Akdeniz'e ilerliyor.

 

 

DALYAN KAUNOS

 

Doğa ve Tarih Kaunos Akdeniz'in en gizemli, mistik kentlerinden biridir. Marmaris,Köyceğiz ve Sarıgerme arasında yer alır.Köyceğiz Gölünün surları doğal bir kanal ile Akdeniz'e dökülür.Ortalama onbeş metre genişliğinde olan bu kanal Kaunos ile Dalyan'ı birbirinden ayırır. Dalyan Kasabasının tam karşısında dik bir yamaçta Kaunoslulara ait büyük kaya mezarları görülür.Bu kaya mezarları Kaunos ile Dalyan'ın simgesi haline gelmiştir.Kaunos harabeleri Dalyan'a bir kilometre uzaklıktadır.Kaunos'a karayoluyla ya da deniz motorlarıyla gidilebilir.

 

 

 

 

GÖCEK

 

Göcek sessizliği ve büyüleyici doğası ile dünya üzerinde önemli bir üne sahiptir. Toros dağlarının Akdeniz'de bittiği bölgede bulunmasından dolayı çok fazla ada ve koylara sahiptir. Göcek denizinin doğal dalgakıranları sayesinde denizin bir havuz gibi güvenli olması denize ilk açılan mavi yolculuk tutkunlarının yaşayabilecekleri tüm zorlukları bertaraf etmektedir. Herbiri kendine özgü güzelliği olan ada ve koylarının doğal zenginlikleri koruma altındadır. Mavi yolculukta ilk durak olan Göcek 'te gerek yelkenli gerek motoryat gibi tüm teknelere ev sahipliği yapan altı adet marina vardır. Uluslararası Dalaman havalimanına 21 km uzaklıkta olmasından dolayı Göcek`e ulaşımda hava yolculuğu daha çok tercih edilmektedir.

 

İZTUZU

 

Doğa harikası iztuzu Kumsalı, Radar tepesinin eteğinden Dalyan Boğaz'ına kadar 5 bin 400 metre uzunluğundadır. Boğazın batısındaki Küçük Plaj kumsalını da ilave ederseniz, toplam uzunluk 6 kilometreyi aşmaktadır. Caretta Carettaların yumurtalarını bırakabilmelerine çok uygun olan ince kumlu bu plajın Batı tarafına teknelerle, Doğu tarafına ise karayoluyla gidiliyor. Her iki tarafın da farklı özellikleri var. Bu kumsala Caretta Caretta (Loggerhead) türü deniz kaplumbağaları yumurta bıraktıkları için Mayıs'tan Eylül'e akşam 20.00'den sabah 08.00'e kadar plajdan yararlanamıyorsunuz. Plaj geceleri tamamen kaplumbağalara ve koruyuculara bırakılıyor.

 

RAFTING

Doğa ile Mücadele

Dalaman Çayı rafting sporunun her zorluk derecesi için ideal parkurlar sunar. Coğrafi olarak Ege Bölgesini, Güney Anadolu'dan ayıran doğal bir sınır olan nehrin iki yakasını birbirine bağlayan yaklaşık 2 bin yıllık bir Roma Köprüsü (Akköprü) mevcuttur. Bu da bölgeye tarihi bir değer katmaktadır.Su akış miktarında yaz aylarında bir azalma olsa da tüm yıl boyunca akar. Suyu içilebilecek özellikte olup berraktır. 1994 yılından beri sunulan rafting sporun bölgeye gelen turistlerin ilgilerini çeken önemli aktivitelerden biridir. Bu aktiviteye her yaştan sağlıklı, yüzme bilen kişiler katılabilir.

 

ÇAMUR

Çamur Banyoları

Muğla'nın gözde tatil beldesi Dalyan'da bulunan çamur banyoları, varis oluşumunu önlediği gibi, bundan kaynaklanan ağrı, yorgunluk, kramp ve sinirsel gerginlikleri yok ediyor. Dalyan çamuru, ayrıca, içerdiği radon elementi sayesinde "gençlik suyu" özelliği taşıyor. Caretta deniz kaplumbağalarından sonra, çamur banyolarıyla da dünya çapında üne kavuşan Dalyan'da çamur ile ilgili tesisler Ali Çavuş Girmesi, Deli Girme ve Gel Girmesi civarında sıralanmıştır.

 

 

 

KAYAKÖY

Tarihi Mekan

Bölgede adı bilinen en eski halk, Frigler'dir. Daha sonra Lidyalılar, Persler, Helenistik Krallıklar, Romalılar ve Bizanslılardır. Kayaköy çevresinde bulunan kalıntılardan anlaşıldığı üzere bu günkü köy kurulmadan önce bir yerleşim birimi olarak kullanılmıştır.Bölgede bulunan kaya mezarları ve diğer kalıntılardan anlaşıldığı üzere Frikler dönemine kadar dayandığı tahmin edilmektedir.Ulukaya mevkisinde bulunan Roma dönemine ait yontulmuş kaya ve taş kalıntılarından dolayı yakın döneme kadar Romalıların yaşadığı varsayılmaktadır.

CARETTA CARETTA

 

Dalyan beldesinde çiftleşen Caretta Carettaları görüntülemek isteyen turistler için turizmciler özel tekne turları düzenliyor. Dalyan'da Özel Çevre Koruma Kurumu (ÖÇK) tarafından koruma altına alınan iztuzu sahiline çıkan Caretta Carettalar, hava sıcaklığının artmasıyla denizde çiftleşmeye başlıyorlar. Denizde ve Dalyan kanalındaki bazı noktalarda, su üzerinde çiftleşen Caretta Carettaları görüntülemek isteyen turistler,yoğun ilgi gösteriyorlar.Caretta Carettaların çiftleşme dönemleri nisan ayı ortaları ile mayıs sonu. Caretta Carettalar yuvalarını sahil şeridinden 15-20 metre uzaklığa yapıyorlar. Yuva yapımı saat 22.00 ile 04.00 arasında oluyor. Carettaların çiftleşmesi ise suda gerçekleşiyor.

 

AŞI KOYU


Tekne ve yatların, piknik yapmak ve gözden uzak yerde denize girmek isteyenlerin uğrak yeri olan Aşı Koyu, Muğla´nın el değmemiş koylarından biridir. 20 metre derinliğe kadar inen koy, dalgıçlar için de cazip bir yerdir. Karagöz, kefal, barbunların bulunduğu plajda caretta carettalara rastlamak da mümkün olabilmektedir.Aşı Koyu, Muğla´nın Ortaca ilçesinde, İztuzu ve Sarıgerme arasında yer almaktadır. Koyun, kayalıklardan oluşan ki ucu arasında küçük, kayalık bir adacık bulunur.  Sarıgerme´ye yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta olan Aşı Koyu'na Dalyan ya da Marmaris´ten katılacağınız günlük tekne turlarıyla da  gidebilirsiniz.

 

SARSALA KOYU

 

Ege Bölgesi'nin birbirinden etkileyici tatil cennetlerini saklayan Muğla; Dalaman ilçesine bağlı Kapukargın Köyü yakınlarında muhteşem bir koya ev sahipliği yapıyor. Çevresini saran yemyeşil doğa ve içerisinde caretta carettaların yüzdüğü berrak suları ile bozulmamış bir yapıya sahip olan Sarsala Koyu, güzelliğiyle gezginleri kendine hayran bırakıyor.Dalaman'a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan bu koy, yalnızca kendi doğasıyla değil, yol üzerinde bulunan Koca Göl'ün görkemli görüntüsüyle de göz alıyor. Bölgeyi bilmeyenler bir anda karşılarına çıkan bu görkemli su birikintisini Sarsala ile karıştırsa da, bu yanılsama çok kısa sürüyor. Çünkü Sarsala'nın manzarası, kendisinden önceki her şeyi unutturmayı başarıyor.

 

 

 

BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
BİZE YAKIN YERLER
SİZİ ARAYALIM 0 532 134 01 44